ZİYARETÇİ YORUMLARI

 Aydın’da çok enteresan bir müze var. Adı QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi. Türkiye’nin ilk ve tek matematik müzesi! Matematiği, hikayelerle ve dokunarak öğretiyorlar. Bence şahaneee!!!! Çok çok hoşuma gitti. Çocuğunuzu bu müzeye mutlaka ama mutlaka götürün. Matematiği sevdirmenin yollarından biri olabilir💫 Ama pandemi yüzünden bu harika müzeye ziyaret tabii ki zor. QNB Finansbank, bu güzel müzeyi, önceden ‘gezici bir TIR’la 36 ile götürmüş. Yüz bin çocuk şimdiye kadar bu müzeyi gezmiş. Nefis bi şey bu, alkışlıyorumum👏 Şu anda müze, QNB Finansbank, TALES Sanal Matematik Müzesi olarak online platforma da taşınmış. Müze, sanal bir turla da gezilebiliyor. Müze, diyorum ama, içindeki modüller, eğitim modülü. Yani milyonlarca cocuğun girebileceği ve pek çok şey öğrenebileceği bir platform. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İçinde çeşitli istasyonlar var. Siz bu istasyonların başına gelip, ‘info’ ikonuna tıkladığınızda, bir vídeo ortaya çıkıyor. Sanki bir rehberle geziyormuş gibi, size o istasyondaki kuramı ya da problemi, hikaye anlatır gibi anlatıyor🌟 30 farklı modül, onlarca farklı videoyla, ‘yaşayarak’ matematik öğreniyorsunuz. Bu dijital müzede, aynı zamanda digital oyunlar ve evde uygulanabilecek atölye çalışmaları da mevcut💕✌️ Çocuklara matematik sevgisini aşılarken, müze ziyareti bilinci de kazandırıyorlar. Yeni kuralların işlediği bir dünyadayız. Çocuklarımız, neredeyse tüm gün bilgisayar başında. O zaman onları doğru yerlere yönlendirmek bizim asıl işimiz olmalı... En önemlisi de çocuklarımız matematikle küçük yaşta barışmalı👊 Bu video favorilerimden biri, altıgenleri arılar üzerinden anlatmışlar. Bayıldım🐝🐝” – Ayşe ARMAN – Gazeteci
Tales Matematik Müzesi, hayranlık verici bir proje. Bütün emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.– Prof. Dr. Remzi Sanver – İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü (26.05.2015)
 Bu başarılı çalışmaya öncülük eden okulunuz yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkürler. Çocuklarımıza kattığınız değer için bir veli ve eğitimci olarak tekrar teşekkürler.– Hacer Eryılmaz – Aydın Zübeyde Hanım M.T.A.L. Müdürü (26.05.2015)
 Buraya gelmeden önceki tahminlerimin çok ötesinde güzellikte bir etkinlik yeri ile karşılaştım. Eğitim sistemimize bu yönde olumlu bir katkı sunduğunuz için teşekkür ederim.– Uğur Çetinkaya – İzmir Kız Lisesi Matematik Öğretmeni- MAGİT Derneği Başkanı (24.06.2015)
 23 Mart 2016 tarihinde okulunuza yapmış olduğum ziyaretimde; okuldaki özeniniz, öğretmen, öğrenci ve tüm çalışanlarınızla gösterdiğiniz performansınız tarafımdan memnuniyetle izlenmiştir. Ayrıca Tales Matematik Müzesinin; içeriği ve çocuklarımıza bilimsel çalışmalarda göstereceği rehberlik nedeniyle, bu çalışmayı planlayan ve eğitime kazandıran yönetim kadronuzu tebrik ediyorum. Kurum olarak gösterdiğiniz çalışmalardan dolayı, tüm idareci öğretmen ve çalışanlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. – Pervin Töre – İl Milli Eğitim Müdürü (23.03.2016)
 23 Mayıs 2016 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü 3.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz teknik gezide özellikle İlkokul ve Ortaokul düzeyinde matematik öğretimine yönelik olarak hazırlanmış olan öğretim materyal ve oyunlarını Tales Matematik Müzesi’nde tanıma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Materyalleri bize tanıtan görevli ve yöneticilere teşekkürü bir borç biliyorum. Bir matematik eğitimcisi olarak böyle bir müzenin hazırlanması konusunda emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Bu müzenin matematik eğitimi alanında öğrencilere, öğretmenlere ve alanda çalışan akademisyenlere büyük katkılar getireceğine inanıyorum. Misafirperverliğiniz için sonsuz teşekkürler.– Prof. Dr. Kürşat YENİLMEZ
 Matematik dünyasını dokunarak ve tecrübe ederek tanımaya doğru ciddi bir adım. Benzer yaklaşımların formal matematik öğretimlerine yansıması dileklerimle. – Doç. Dr. Tolga KABALA (03.06.2016)
 Deneyimleyerek, dokunarak, keşfederek matematik yapma imkanı sunduğunuz için teşekkürler. Umarım çok büyük kitlelere ulaşıp matematiği sevdirirsiniz.– Dr. Sibel Kazak (03.06.2016)
 Avrupa bilim müzelerinde gördüğüm bilim materyallerinden daha geniş ve kapsamlı bir müze oluşturduğunuz, gençlerin gelişimine katkıda bulunduğunuz için sonsuz teşekkürler.– Yard. Doç. Dr. Şerife Faydaoğlu (13.07.2016)
 Matematiği tanıtma ve sevdirme için verdiğiniz emekler için çocuklar size minnettar kalacaktır. Matematik Müzesini ilk gördüğümde söylediğim: ‘’Hayalimdeki müzeyi yapmışsınız’’ oldu. Gerçekten, matematiği kağıt üzerinden değil dokunarak, sorarak öğrenmenin ziyaret edişimde takdir ediyorum. Fikir olarak müzeye katkıda bulunmaktan zevk duyarım. Matematiği öğretip sevdirmede kolaylıklar diliyorum. – Prof. Dr. Barış Sertkaya – Frankfurt University of Applied Sciences (14.10.2016)
 Pırıl pırıl harika bir insan. Altyapısı, vizyonu bu ülke için ender sayıda… Matematik Müzesini hayata geçirip çocuklarımıza kazandırdığı için can-ı gönülden teşekkürler. Saygılarımla. – Özde AK (13.05.2017)